Jak přežít svého muže

Jak přežít svého muže

2DOR12
Režie:Rudolf Merkner
Hrají:Jana Bernášková, Ivana Chýlková, Iva Pazderková, Mahulena Bočanová
Premiéra:2. listopad 2023
Délka:90 minut
Žánr:Komedie

Trailery

Fotogalerie

Plakáty

Mladá herečka Lucie (Jana Bernášková) se po mateřské dovolené snaží vrátit do práce, ale setkává se s klasickými starostmi svobodných matek a současně se zamotává do bláznivých situací při hledání nové lásky. Hlavní hrdinku na její nelehké životní cestě doprovázejí extrovertní potrhlé kamarádky (Iva Pazderková, Mahulena Bočanová, Pavla Dostálová) a její zhmotnělý vnitřní hlas Šedivka (Ivana Chýlková), se kterou má velmi komplikovaný vztah. Kolik mužů a žen musíme v životě přežít, než potkáme toho pravého?

Komediální příběh ze současnosti je adaptací stejnojmenného úspěšného bestselleru Jany Bernáškové, která si ve filmu zahrála hlavní roli. Režie a scénáře se ujal Rudolf Merkner, autor legendárního seriálu Vyprávěj. Francouzský kameraman Nicolas Bordier vtiskl filmu neokoukanou vizualitu. Zvuk filmu smíchal držitel dvou Českých lvů, zvukař Jiří Klenka. V hlavních mužských rolích se představí Marek Němec, Roman Zach a Tomáš Měcháček.

Rok výroby: 2023
Datum lokální premiéry: 2. listopad 2023

Země původu:

  • Česká republika

Režie: Rudolf Merkner  •  Hrají: Jana Bernášková , Ivana Chýlková , Iva Pazderková , Mahulena Bočanová , Pavla Dostálová , Jitka Sedláčková , Roman Zach , Marek Němec , Tomáš Měcháček , Hana Vagnerová